ع. کرمی شنبه 26 مهر 1393 12:00 ب.ظ نظرات ()

برای روشن شدن آقایان و خانم های روشنفکر که مذهب برایشان چندان معنایی ندارد درباره نکته هایی در خصوصسگ بازی هایی که امروزه در کشور مٌد شده  می پردازیم.

از جمله بیماری هایی که از سگ به انسان سرایت می کند عبارتند از کچلی، امراض جلدی که در اثر قارچ ها به وجود می آیند، هاری، انواع شپش ها، سل و ...
شاید بشود این موارد را با مواد شوینده از بین برد اما مرض کرم کدوی سگ یکی از مریضی هایست که راه علاجی ندارد را نمی توان از بین برد. این میکروب کشنده به مقدار بسیار بسیار زیادی در بزاق دهان سگ وجود دارد.
این میکروب که از زبان سگ در هنگام لیسیدن ظرف به آن می رسد هرگز با شستشوی ظرف از بین نمی رود و در کتاب گناهان کبیره جلد دوم آمده است که فقط با خاک و گل می توان این نجاست (میکروب) را از بین برد.

از نظر فرهنگی نیز به این موضوع می پردازیم. طبق نظر سنجی که در آمریکای شمالی انجام شده است بیشتر افراد در هنگام آتش گرفتن منزل ابتدا ترجیح می دهند سگ خودشان را نجات بدهند و بعد همسر و فرزندان خود را. این بی فرهنگی ها به جایی رسیده است که مرد و زن با سگ ازدواج می کنند. در ایران نیز عده ای سگ را مانند فرزند خود می دانند و حتی برای سگ های خود گریه می کنند. این درست همان خوابیست که غربی ها برای ما دیده اند.

رسول خدا فرموده اند: خانه ای که در آن سگ باشد ملائکه الهی به آن در نمی آیند. وقتی این حدیث معنی خودش را به تصویر می کشد که می بینیم چه تریپ از افراد با خودشان سگ همراه دارند. رکیک ترین تیپ ها و نوع پوشش ها را می توان در این افراد دید. و آن موقع می فهمیم که ملائکه واقعاً در خانه هایشان وارد نشده اند.

اما از لحاظ سیاسی وقتی به این موضوع می پردازیم می بینیم خیلی از اجناس برای کشور ما تحریم است ولی وسایل حیوانات مثل پوشاک و مواد غذایی که خارجی و گرانقیمت هستند چقدر در کشور ما فراوان است. در این شرایط اقتصادی مملکت، واقعاً این یک ظلم است که خروج ارز از کشور بخاطر لوازم سگ ها شکل بگیرد و پول های میلیاردی برای ورود این اجناس خرج می شود. در حال حاضر برای دارو های مورد نیاز مردم مخصوصا بیماری های خاص ارز کافی نداریم اما برای یک قلاده طلاکاری شده با زنجیر نقره سگ در شهرک غرب تهران چندین میلیون قیمت می گذارند.

ای کاش به جای برخورد با افرادی که سگ همراه دارند به دنبال جمع آوری مغازه های فروش این اجناس باشند و شهرداری ها با افرادی که سگ هایشان را به پارک ها می آورند و روی چمن ها و محوطه بازی بچه ها ادرار می کنند برخورد کنند.

پ,ن: اگر شرع خدا و حرف مراجع را قبول ندارید لااقل به حقوق شهروندی احترام بگذارید.

شماییکه یه سگ گرفتی دستت خیابونا رو متر میکنی بگو ببینم کجای تاریخ و تمدن کوروش خوندی که کوروش سگ مینداخته دنبال خودش و میرفته سرکشی؟؟ وضع حجابتم که دیگه تعریفی نداره بازم میگی کوروش کوروش آخه خانوم زمان کوروش که پاشنه پای یه زن معلوم میشد اعدام میکردنش الان شما مطمئنی تمدنت کوروش بوده ؟؟الان شما بجای اینکه بچه بیارید جمعیت کشور رو از حالت پیری در بیاری رفتی سگ بازی؟؟  اصلا من به کوروش و داریوش و این تاریخ روشنفکرا کار ندارم تمدن من محمد ابن عبدالله هستش افتخار کشورم سلمان فارسی  و شهدا هستن اما شما که خودتو از ما جدا میدونی مارو بی تمدن میخونی ما رو امل میخونی خب خانوم با تمدن روشنفکر حداقل کمی شبیه نسلی که ادعا داری تو میوه ی اون هستی رفتار کن وگرنه اینقدر راه به راه نگید کوروش کوروش... آره حاجی کوروش 4 تا  فرزند داشت و تو 4 تا قلاده سگ میبینی اختلاف رو ؟؟ به خودتون بیاید بسه لطفا...!


با تشکر از :  معبر سایبری فندرسک و معبر سایبری بی سنگر