ع. کرمی شنبه 8 آذر 1393 12:26 ب.ظ نظرات ()


به گزارش پایگاه بسیج شهید فریدالله مرادی دهلران ، حجت الاسلام والمسلمین سید محسن موسوی در خطبه های امروز نمازجمعه شهر دهلران ضمن دعوت همگان به رعایت تقوا اظهار کرد : بر اساس آیه 201سوره اعراف مومن و باتقوا کسی است که هرگاه شیطان به سراغ او بیاید به خودش می آید .
 
وی افزود : انسان باتقوا در هنگامی که شیطان بر او وارد شود متنبه می شود و بابصیرت وآگاهی از آن منکر وخیال بد خود را می رهاند و عبورمی کند.
 

امام جمعه دهلران در بخش دیگری از خطبه اول به یکی از نعمت های بزرگ خداوند اشاره کرد وگفت : خواب از جمله نعمت هایی است که خداوند به انسان ها مرحمت کرده تا به گوشه ای از مرگ پی ببرند چرا که خواب برادر مرگ است.
 
وی ادامه داد: بین خواب و مرگ مشترکاتی وجود دارد به طوری که هم در حالت مرگ و هم در حالت خواب روح از بدن جدا می شود ولی در هنگام بیداری پس از خواب روح دوباره به بدن بازمی گردد اما این بازگشت روح در هنگام مرک دیگر اتفاق نمی افتد واین قدرت خدا را به بندگان نشان می دهد و بندگان با تقوا واهل معرفت کسانی هستند که هنگامی که از خواب برمی خیزند سجده می کنند و شکر خدا را به جای می آورند.
 
امام جمعه دهلران با یادآوری 5 صفر سالروز شهادت حضرت رقیه (س) گفت : این دختر سه ساله امام حسین (ع) دارای کرامات بزرگی است که امیدواریم مزار آن بانوی بزرگ از لوث تروریست ها پاک شود.
 
وی در بخش دیگری از خطبه ها به اهمیت زیارت امام حسین (ع) اشاره کرد وگفت : از خدا بخوهیم توفیق زیارت آن امام را به ماعنایت کند ولی لازم است که همه شیعیان در برنامه های خود در طول زندگی قرائت زیارت امام حسین (ع) را داشته باشند.
 
حجه الاسلام والمسلمین موسوی در ادامه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص بسیج و انرژی هسته ای در هفته گذشته پرداخت و تصریح کرد : همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند بسیج و تفکر بسیجی برگرفته از مبانی مستحکم دینی است که در قبال دین ، بشریت و خانواده احساس مسئولیت می کند.
 
امام جمعه دهلران اظهار کرد: در زمینه مذاکرات هسته ای لازم است که تیم مذاکره کننده کشورمان در ادامه مذاکرات بر شیوه و گفتمان رهبری حرکت کنند ومذاکرات را به پیش ببرند.
 
وی بابیان اینکه آمریکا وهمه دنیا می دانند که قصد ما تولید علم است وهمه فعالیت های ما صلح آمیز است اظهار کرد : در زمینه تحریم هایی که دشمنان بر ملت ما روا داشته اند نیز لازم است که به موضوع اقتصاد مقاومتی تکیه کنیم تا تحریم ها اثری بر حرکت رو به رشد کشور نداشته باشد.
 
امام جمعه دهلران به نقض حقوق بشر در کشور آمریکا علی رغم شعار دفاع از حقوق بشر از سوی آمریکایی ها اشاره و تصریح کرد: امروز شاهدیم که آشوب هایی در کشور آمریکا وجود دارد که از تبعیض نژادی حاکم در آمریکا حکایت دارد  و آمریکا خود بزرگترین ناقض حقوق بشر است و جالب است که کشوری که خود آشکارا حقوق بشر را نقض می کند  ندای دفاع از حقوق بشر سر می دهد.
 
خطیب جمعه دهلران با محکومیت حمله به منزل شیخ عیسی قاسم امام جمعه بحرینی گفت : همه ملت های مسلمان باید به خود بیایند و این حرکات را محکوم کنند چرا که حمله کنندگان قصد به تعطیلی کشاندن نماز جمعه را داشته اند.
 
امام جمعه دهلران با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مدرس و نامگذاری این روز به نام روز مجلس اظهار کرد: مجلس رسالت مهمی به عهده دارد که باید بر اساس قانون به پیگیری وظایف خود همت گمارند.
 
وی بابیان اینکه موضوعات فرهنگی ، اشتغال ، اقتصاد و سیاست خارجی باید در اولویت های برنامه های مجلس باشد ادامه داد: تصویب قوانینی که به درد مردم بخورد ، حضور مفید در مجلس ، پرداختن به نیازهای حقیقی مردم و خود نظارتی از دیگر موضوعاتی است که مجلس باید به آن اهتمام داشته باشد.
 
حجه الاسلام والمسلمین موسوی باتشکر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام برای سفربه شهرستان دهلران گفت : شهرستان دهلران به لحاظ تجهیزات و پزشکان متخصص نیازمند توجه بیشتر دانشگاه علوم پزشکی استان است و امیدواریم که ماحصل این سفر برطرف شدن کمبودهای شهرستان در زمینه تجهیزات و پزشکان متخصص برای حوزه بهداشت باشد.
 
امام جمعه دهلران به تعدادی از مشکلات حوزه بهداشت در شهرستان پرداخت و گفت: نبود متخصص سونوگرافی و زنان از جمله مطالبات این حوزه است که لازم است هر چه زودتر مرتفع شوند.
 
وی در ادامه خطبه ها با گرامیداشت 7 آذر روز نیروی دریایی گفت : دریادلان نیروی دریایی نقش بسیار موثری در حفاظت از مرزهای دریایی کشور دارند.
 
امام جمعه دهلران در پایان خطبه ها گفت : یکی از برکات شهرستان دهلران وجود حوزه علمیه امام محمد باقر(ع) است که از همه خانواده ها دعوت می کنیم فرزندان خود را به سوی این مرکز علمی راهنمایی کنند.
 
انتهای پیام/