ع. کرمی شنبه 27 تیر 1394 04:08 ق.ظ نظرات ()
خطیب جمعه دهلران: بدنه نظام جای فتنه گران نیستمذاکرات هسته‌ای اقتدار جمهوری اسلامی ایران را در دنیا به اثبات رساند/ صلاحیت عوامل فتنه 88 در تأیید صلاحیت ها  مردود است.
 
به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه شهرستان دهلران، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن موسوی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر دهلران اظهار داشت: تقوا حصن حصینی است که همه اولیای الهی برای دستیابی به آن می‌کوشند.
 
وی افزود: ماه مبارک رمضان نیز به پایان رسیده است اما آتچه که باید مدنظر باشد این است که اگر فرصت استغفار در این ایام پیدانکرده ایم شب عیدفطر یکی از فرصت‌های مناسب برای طلب بخشش است.
 
امام‌جمعه دهلران عنوان کرد: برکات ماه رمضان بسیار زیاد است تاجایی که پیامبر اکرم (ص) روزه را سبب دوری شیطان از انسان بیان می‌کند و توصیه اکید بر استفاده از این ماه دارد.

 
وی گفت: انجام عمل‌های صالحی همچون ساخت مسجد، ساخت مدرسه، خانه های عالم و دستگیری از فقرا از جمله مصادیق اعمال صالحی است که در این ماه نباید فراموش شود.
 
موسوی عنوان کرد: یکی دیگر از اعمال این ماه پرداخت زکات فطریه است که باید پرداخت شود و این مبلغ در دهلران 4500 تومان است.
 
حجت‌الاسلام موسوی به موضوع اولین گام توافق هسته‌ای ایران با ۶ کشور اروپایی اشاره نمود و گفت: پاسخ مقام معظم رهبری به رئیس محترم جمهوری بسیار مهم است که باید نصب العین تیم مذاکره‌کننده قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: استکبار جهانی آمریکای جنایت‌کار ۳۶ سال است که با ترورها، کودتا، جنگ با عراق و دیگر اقدامات خود، علی‌الخصوص فتنه ۸۸ که با حمایت عناصر داخلی ضدانقلاب خود، به بهانه‌های مختلف قصد براندازی نظام را داشتند ولی با درایت رهبری و هوشیاری ملت نقشه‌های شوم آنان نقش بر آب شد.
 
امام‌جمعه دهلران از تلاش‌ها و اقدامات صورت گرفته توسط تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان تقدیر و تصریح کرد: آنچه امروز توانست ۶ کشور استکبار جهان را ۱۲ سال پای میز مذاکره بکشاند و جلوی زیاده‌خواهی‌های آنان گرفته شود، مرهون وجود مقام معظم رهبری و استقامت ملت قهرمان ایران اسلامی است.
 
وی ادامه داد: با توجه به توصیه‌ها، تأکیدات و ارشادات مقام معظم رهبری، پشتیبانی ملت و وجود نیروهای انقلابی تیم مذاکره‌کننده، کشورمان ثابت کرد که توانایی و قدرت مذاکره با تمام کشورهای قدرتمند دنیا را دارد.
 
حجت‌الاسلام موسوی گفت: این اقدام را نه به یک جریان و نه به شخص و گروه، بلکه به اصل نظام و درنهایت هدایتگری مقام معظم رهبری دانست که با همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت در سال جدید همراه شد.
 
وی از تیم مذاکره‌کننده خواست که با توجه به زحمات شبانه‌روزی خود، در این مرحله با پیگیری‌های مجدانه خود، تعهدات طرف مقابل را پیگیری کنند.
 
خطیب جمعه دهلران به ۲۶ تیر ۱۳۵۹ سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان اشاره و افزود: شورای نگهبان یک‌نهاد مهم حکومت اسلامی است که پاسداری از قانون اساسی طبق شرع مقدس اسلام، تفسیر قانون اساسی و نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی را بر عهده دارد.
 
وی بیان نمود: رسالت شورای محترم نگهبان بسیار مهم و حیاتی است و شورای نگهبان باید مواظب باشد که چه افرادی را در انتخابات تأیید می‌کند.
 
حجت‌الاسلام موسوی افزود: نباید کسانی که در فتنه ۸۸ نمره کارنامه آنان مردود شد و برای نظام اسلامی چالش به وجود آوردند صلاحیتشان تأیید شود و بیایند در بدنه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جای بگیرند.
 
وی از زحمات و خدمات مجموعه شورای اداری دهلران در انجام خدمت گذاری به مردم تقدیر نمود و گفت: شهرستان دهلران با توجه به وجود گرمای طاقت‌فرسا و دیگر مشکلات نیازمند حضور مدیران کل است که بیایند گرمای دهلران را از نزدیک لمس کنند.
 
خطیب جمعه دهلران با تشکر از زحمات مجموعه بیمارستان دهلران، به مشکلات اساسی این بیمارستان اشاره و خاطرنشان کرد: مردم دهلران از نبود امکانات درمانی رنج می‌برند و برای کوچک‌ترین خدمات درمانی باید به استان‌های هم‌جوار بروند و هزینه زیادی را متحمل شوند.
 
وی ادامه داد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی باید در خصوص موضوع سونوگرافی، ام آر آی، سی‌تی‌اسکن، پزشک متخصص، وضعیت آمبولانس‌ها و فوریت‌های پزشکی جاده‌ها و دیگر مشکلات چاره‌اندیشی سریعی داشته باشند.
 
حجت‌الاسلام موسوی قول‌های مسئولان در خصوص جاده چم سرخٰ و اعزام هیئتی جهت بازارچه مرزی را یادآور شد و گفت: وضعیت آب آشامیدنی روستاها و طرح هادی روستایی نیز از دیگر مشکلات روستایی است که نیازمند توجه است.
 
وی در پایان با اشاره به هفته مالیات، پرداخت به‌موقع مالیات را ضروری دانست و گفت: توجه به پرداخت مالیات باعث رونق اقتصادی خواهد شد که باید مالیات به یک فرهنگ در کشورمان تبدیل شود.

تاریخ : 26 تیر ماه 1394