ع. کرمی جمعه 9 مرداد 1394 05:20 ق.ظ نظرات ()
امام جمعه دهلران گفت: گرمای شهرستان دهلران به حدی است که باید هیأت محترم دولت، صدای این مردم مرزنشین را بشنود و سریعا اقدام کند.
نسیم دهلران: حجت الاسلام سید محسن موسوی امام جمعه شهرستان دهلران در خطبه های ظهر امروز نمازجمعه شهرستان دهلران با اشاره به رعایت تقوای الهی ، به اهمیت سوره حمد در قرآن کریم اشاره نمود و اظهار کرد: در سوره حمد انسان بدون واسطه با خدای خود صحبت می کند، سوره حمد خلاصه و ام القرآن است و از فضیلت های بسیار زیادی برخوردار است.
 
حجت الاسلام موسوی افزود: سوره حمد معجونی از قرآن است، شفای بیماری است و روح انسان و ایمان او را به سوی یگانه ایزد منان تقویت می کند.
 
وی با اشاره به این نکته که در آستانه شهادت حضرت سیدعبدالعطیم حسنی(ع) هستیم، به شخصیت والای این مقام دینی اشاره نمود و گفت: ایشان فقیه و دین شناسی است که چند امام را ملاقات کرده است و طبق احادیث و روایات، زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به منزله زیارت امام حسین(ع) است.

خطیب جمعه دهلران به ایام شهادت شیخ فضل الله نوری اشاره و بیان این نکته که ایشان مبارزه با استکبار را شروع کرد، بیان داشت: این شخصیت والامقام در جریان مشروطه قیام کردند و فرمودند که مشروطه باید مشروعه باشد و طبق شرع و دین اسلام عمل کند.
 
وی ادامه داد: شیخ فضل الله نوری به ما درس بصیرت و دینداری داد و در هنگام اشغال روس ها، ایشان به سفارت روس پناه نبرد و فرمود که من زیر بیرق کفر نمی روم.
 
حجت الاسلام موسوی موضوع سفر وزیر امور خارجه فرانسه به جمهوری اسلامی ایران را یاد آور شد و افزود: موضوع بیماری ایدز در ایران، جنگ هشت ساله ایران با عراق، جانب داری از رژیم غاصب صهیونیستی در مذاکرات هسته ای، تنها نمونه ای از اقدامات مخرب دولت فرانسه بر ضد ایران اسلامی است.
 
وی ادامه داد: موضوع انرژی هسته ای یک حق مسلم است، یک حق ملی ایران است که سال هاست مقام معظم رهبری با تیزبینی و درایت خود آنرا گوش زد و پیگیری می کند.
 
امام جمعه دهلران گفت: انرژی هسته ای در آینده برای کشورمان بسیار با اهمیت است، در کشاورزی، سوخت، پزشکی، آب، برق، بهداشتی و دیگر موضوعات این انرژی هسته ای است که حرف اول را می زند و اگر کشوری از آن بی بهره باشد به محرومیت و عدم پیشرفت در همه زمینه ها مبتلا می شود.
 
وی با اشاره به شناخت کامل طرف مقابل ، به موضوع حقوق بشر اشاره و ادامه داد: حقوق بشر در کشورهایی مانند بحرین و فلسطین و دیگر ملت های مسلمان پایمال می‌شود اما رفتارهای برخی از این کشورها  ضد حقوق بشر است و باید تمامی این موضوعات در بررسی برجام موردتوجه قرار گیرد.
 
 وی 6 مردادماه سالروز تأسیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را گرامی داشت و با تقدیر از پرسنل زحمت کش این سازمان در شهرستان دهلران، خواستار توجه ویژه به موضوع آموزش مهارت های لازم به جوانان منطقه با در نظرگرفتن همه پتانسیل های موجود منطقه شد.
 
امام جمعه ی محترم شهرستان از عدم توجه مسئولان به پدیده گرمای بالای 50 درجه دهلران ابراز گلایه مندی نمود و گفت: گرمای شهرستان مرزی دهلران به حدی است که باید مسئولان دست به کار شوند و صدای این مردم را به گوش هیأت دولت برسانند.
 
وی ادامه داد: از هیأت محترم دولت انتظار داریم که صدای گرمای دهلران را بشنود و درخصوص ارائه تسهیلات ویژه به این مردم نهایت اقدامات را انجام دهد.
 
خطیب جمعه دهلران با بیان این نکته که اربعین حسینی(ع) نزدیک است، اظهار داشت: یکی از مسئولان بیان داشت که 30 درصد زائران از مرز دهلران وارد مهران می شوند، ما انتظار داریم که مسئولان بیایند و به مردم گزارش دهند که برای اربعین و ورود زائرین چه اقداماتی انجام داده اند.
 
وی با تقدیر از بازدیدهای استاندار محترم ایلام از روستانشینان، به موضوع مشکلات روستاها ازجمله آب اشاره و تصریح کرد: توجه مسئولان محترم به مردم روستاها در این وضعیت گرمایی بسیار لازم و ضروری است.
 
امام جمعه دهلران درپایان ضمن تشکر از همه ادارات، نهادها و نیروهای نظامی و امنیتی درجهت خدمت به مردم در این گرمای شدید، به اقدامات خوب شورای تأمین و شورای فرهنگ عومی دهلران درخصوص رفع برخی مشکلات منطقه ای اشاره و از این اقدامات تقدیر نمود.

منبع : نسیم دهلران
لینک مطلب : http://shahid-moraadi.ir/post/881