ع. کرمی شنبه 17 مرداد 1394 02:08 ق.ظ نظرات ()
نماز جمعه
امام‌جمعه دهلران گفت: مسئولین تا زمانی که مسئولیت دارند و در مقام مسئولیت هستند، باید با همدلی، هم‌زبانی و برادری به رفع مشکلات مردم بپردازند.
حجت‌الاسلام سید محسن موسوی امام‌جمعه شهرستان دهلران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته(۱۶ مرداد) به سالروز شهادت رئیس مذهب شیعه حضرت امام جعفر صادق(ع) اشاره نمود و اظهار کرد: امام صادق(ع) ازجمله امامان بزرگواری بود که در زمان خود، کارهای ارزنده‌ای را انجام داد و به تربیت شاگردان مختلفی پرداخت.
 
وی افزود: در زمان انحرافات، امام صادق(ع) به تربیت شاگردان پرداخت و دانشگاه تأسیس کرد و ایشان از این انحرافات، جامعه اسلامی را نجات داد و امروز این فهم دین و بصیرت است که در جامعه ما باید موردتوجه قرار گیرد.
امام‌جمعه دهلران از انعکاس خبر رسیدن صدای گرمای دهلران به گوش هیئت دولت که در نماز جمعه دهلران مطرح شد تقدیر نمود و گفت: در این خصوص صداوسیما اقدامات خوبی داشت و با یکی از نمایندگان مجلس نشستی را برپا نمود و لازم می‌دانم از این اقدام تشکر نمایم.
 
وی ادامه داد: از شخص آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و هیئت دولت می‌خواهیم همانند دیگر مناطق کشور، به دهلران هم توجه داشته باشند و یک تیم ویژه‌ای را برای بررسی مشکلات دهلران اعزام نماید.
 
خطیب جمعه دهلران از پیگیری موضوع گرمای دهلران و دیگر مشکلات شهرستان از طریق دفتر مقام معظم رهبری خبر داد و بیان نمود: با توجه به مشکل گرما و دیگر مشکلات شهرستان، در روزهای گذشته به‌صورت مستقیم با دفتر مقام معظم رهبری تماس و مشکلات شهرستان به‌صورت تلفنی و کتبی ارجاع داده شد.
 
وی با اشاره به ۱۷ مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار، این روز را به خدمت همه خبرنگاران تبریک گفت و افزود: خبرنگار باید یک نیروی انقلابی، ارزشی و ولایی باشد و با بصیرت کامل همیار مردم و مسئولان باشد.
 
حجت‌الاسلام موسوی با تقدیر از عملکرد خبرنگاران دهلران در انعکاس به‌موقع اخبار و مشکلات شهرستان، اظهار کرد: خبرنگار امانت‌دار خبر است و باید رسالت تقویت نظام را سرلوحه کار خود قرار دهد و روح امید واقعی را در جامعه ایجاد کند.
 
وی به موضوع شعار سال مقام معظم رهبری در خصوص همدلی و هم‌زبانی اشاره نمود و افزود: از مسئولان هم انتظار داریم در عمل، شعار سال مقام معظم رهبری را عملیاتی کنند و موضوع پیگیری مشکلات را سرلوحه کار خود قرار دهند، زیرا فرصت انجام خدمت برای مدیران کوتاه است و باید از این فرصت بیشترین استفاده را داشته باشند.
 
امام‌جمعه دهلران ادامه داد: مسئولان تا زمانی که در مقام مسئولیت قرار دارند باید از آن‌ها استفاده کرد و در کنار هم با اتحاد و برادری و همدلی، در رفع مشکلات مردم کوشا باشند.
 
وی به برخی پروژه‌های عظیم دهلران هم اشاره و تصریح کرد: مردم ما چشم‌انتظار به ثمر رسیدن برخی از پروژه‌های مهم دهلران ازجمله فرمانداری ویژه، بازارچه مرزی، پالایشگاه و پتروشیمی، فرودگاه و راه‌آهن، کارخانه جات، جاده‌های چم سرخ، اندیمشک و... هستند و امیدواریم مسئولان این موضوعات را پیگیری و در عمل به مردم نشان دهند.
 
حجت‌الاسلام موسوی به دیپلماسی کشورمان هم توصیه نمود که مواظب رفت‌وآمدهای خارجی باشند چراکه ملت را تحریم کردند و بسیاری از مشکلات کشورمان را هم آنان به وجود آوردند.

منبع:نسیم دهلران