ع. کرمی چهارشنبه 28 مرداد 1394 01:12 ق.ظ نظرات ()
http://shahid-moraadi.ir
حجت‌الاسلام سید محسن موسوی امام‌جمعه شهرستان دهلران در خطبه‌های امروز (۲۳ مرداد) نماز جمعه شهرستان دهلران با اشاره به رعایت تقوای الهی، به موضوع درس‌های سوره حمد اشاره و اظهار کرد: درس معاد و قیامت ازجمله درس‌های مهم این سوره است که باید به آن توجه کرد.
 
وی به ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت اشاره نمود و افزود: این روز مهم میلاد کریمه اهل‌البیت(ع) به نام روز دختر هم نامیده شده است که این روز عزیز را به خدمت همه مادران و خواهران تبریک عرض می‌نماییم.
 
خطیب جمعه دهلران بیان نمود: دختر نعمت بزرگی است که خداوند متعال نصیب بندگانش نموده است و در روایات آمده است که هرکس فرزند اولش دختر باشد مایه برکت در خانواده آنان است.
 
وی موضوع توجه به تربیت صحیح فرزندان از دوران کودکی و توجه به موضوعات دینی اعتقادی و عفاف و حجاب اشاره و تصریح کرد: تربیت کودک را باید از همان دوران کودکی آغاز نمود و شئونات دینی واله را در همین دوران باید به فرزندان خود بیاموزیم.
 
حجت‌الاسلام موسوی وظیفه دستگاه‌های فرهنگی را در تربیت صحیح فرزندان و جوانان بسیار مهم دانست و گفت: مسئولان فرهنگی در برابر موضوعات فرهنگی مسئول هستند و باید تا زمانی که مسئولیت بر گردن آنان است از هیچ‌گونه تلاشی دریغ نکنند.
 
وی با انتقاد از عملکرد فرهنگی مسئولان استان ایلام بیان داشت: بعضی از نهادها و مدیران کل استان به وظایف خود در مقوله فرهنگی عمل نمی‌کنند و امیدواریم با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان، مسئولان بیش‌ازپیش به فرهنگ بپردازند.
 
امام‌جمعه دهلران ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز جمهوری اسلامی ایران به کشورمان را تبریک و یاد و خاطره شهید آزاده ابو ترابی را گرامی داشت و افزود: این روز یک روز بزرگ تاریخی در دوران هشت سال دفاع مقدس است که تاریخ هیچ‌وقت نمی‌تواند استقامت و ایستادگی این عزیزان را به‌خوبی به نمایش بگذارد.
 
وی به ۲۸ مرداد و کودتای کشور آمریکا در این روز و سرنگونی دولت مصدق اشاره نمود و گفت: کودتای ۲۸ مرداد در خارج طراحی و در داخل کشور توسط فتنه گران و برخی از اراذل‌واوباش و کم فهم‌ها اجرایی شد.
 
حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: در فتنه ۸۸ هم برخی از فتنه گران داخلی با مدیریت ضدانقلاب‌های خارج نشین قصد سوءاستفاده را داشتند ولی بحمدالله با بصیرت مردم و تیزهوشی مقام معظم رهبری تمام فتنه‌های دشمنان خاموش شد.
 
وی از اقتدار دستگاه قضایی کشورمان در برخورد با جرائم تقدیر نمود و افزود: دستگاه قضایی کشورمان یک دستگاه محکمه صالحه است و در اقدامات چند روز گذشته نشان داد که وابستگی‌های خانوادگی برخی از اشخاص به افراد سرشناس تأثیری در عزم قضایی آنان ندارد.
 
خطیب جمعه دهلران ادامه داد: برای کسانی که برای خود در انقلاب جایگاهی قائل‌اند هم جای بس تأسف است که سابقه انقلابی خود را فراموش کرده‌اند، آنان باید به گذشته خود هم نگاه کنند و بدانند که در حال امتحان هستند و جایگاه خود را حفظ کنند.
 
وی به خبر گرمای ۵۲ درجه دهلران توسط هواشناسی در رسانه صداوسیما اشاره و گفت: دولت باید این شرایط ویژه دهلران را بپذیرد و در تغییر تعرفه‌های آب و برق و در اختیار قرار دادن یک بودجه و تسهیلاتی جهت خدمت به مردم مرزدار و گرما دیده دهلران اقدام کند.
 
حجت‌الاسلام موسوی ادامه داد: با توجه به این گرمای شدید مسئولان باید در خصوص اعتباراتی جهت خرید و نصب آب‌سردکن در خیابان‌ها، ادارات و اماکن عمومی و همچنین نصب درخت و فضای سبز در دهلران یک توجه ویژه داشته باشند تا از این طریق به این مردم خدمات‌رسانی کرد.
 
وی موضوع وعده استاندار محترم ایلام در خصوص اعزام هیئتی از کشورمان جهت دیدار با مسئولان عراقی برای بازارچه مرزی دهلران اشاره و از ایشان خواست که این موضوع مهم را پیگیری کند.
 
امام‌جمعه دهلران از مدیران کل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان ایلام درخواست نمود با توجه به گستردگی شهرستان دهلران جهت رفاه مددجویان محترم این نهادها، شعبه‌هایی را در برخی از بخش‌ها و دهستان‌های پرجمعیت و دوردست جهت رفاه حال مددجویان راه‌اندازی کنند تا مردم محروم این مناطق دچار مشکل نشوند.
 
وی گفت: با توجه به راه‌اندازی اورژانس هوایی در شهرستان دزفول و پیگیری لازم از طریق معاونت دانشگاه علوم پزشکی دزفول، از رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تقاضا داریم که این موضوع را در دستور کار خود قرار دهد تا با توجه به نزدیکی دهلران به این شهرستان، دهلران را هم تحت پوشش اورژانس هوایی  دزفول قرار دهند.
 
خطیب جمعه دهلران در پایان به موضوع پیروزی حزب‌الله در مبارزه ۳۳ روزه و شکست رژیم غاصب صهیونیست اشاره نمود.

منبع : نسیم دهلران