ع. کرمی شنبه 21 شهریور 1394 09:19 ق.ظ نظرات ()
سید محسن موسوی امام جمعه ی دهلران
حجت الاسلام سیّد محسن موسوی خطیب جمعه شهرستان دهلران، ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این شهرستان با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، به تفسیر سوره حمد و آیه "مالک یوم الدین" اشاره و اظهار کرد: اعتقاد به قیامت و حساب و کتاب، مالکیت خداوند و اعتقاد به عدالت خداوند از مهمترین موضوعاتی هستند که دراین سوره به آن تأکید شده است.
 
وی بر بهره برداری از ماه ذی الحجه و فضیلت های آن اشاره نمود و افزود: بر خواندن آیه 142 سوره اعراف "وواعدنا موسی..." در بین نمازهای مغرب و عشاء ماه ذی الحجه بسیار سفارش شده است و مستحب است در دهه اول ماه ذی الحجه روزه گرفت و در روز دهم با قربانی کردن افطاری کرد.
 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به شهادت امام جواد(ع)، به سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) اشاره و بر مواظبت بیشتر خانواده ها بر موضوع ازدواج و دیگر موضوعات جوانان تأکید کرد و گفت: خانواده ها در تشکیل خانواده بسیار مؤثر هستند و باید معیارها و ارزش های دینی را برای ازدواج جوانان در نظر بگیرند.
 
وی بر اهمیت قراردادن خانواده ها به سبک زندگی اسلامی نیز اشاره و با بیان اینکه فرهنگ مورد توجه رهبر معظم انقلاب بر سبک زندگی اسلامی پایه ریزی شده است، تصریح کرد: اسلام برای همه موارد زندگی انسان ها دستوراتی را ارائه کرده است که اجرای همین دستورات سبک زندگی اسلامی را رقم می زند.
 
امام جمعه دهلران ادامه داد: موضوع طلاق نیز از مهمترین مشکلاتی است که دامن گیر جوانان و خانواده ها شده است و از همه مردم و مسئولان محترم خواستاریم معضل طلاق و عواقب آن را فرهنگ سازی کنند تا از این موضوع جلوگیری بعمل آید.
 
وی به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از اقشار مختلف مردم اشاره نمود و گفت: ایشان نکات بسیار مهمی درخصوص انتخابات، برجام، نقش شورای نگهبان و دیگر موضوعات مهم داخلی و خارجی اشاره نمودند که باید همه مردم و مسئولان با جان و دل توجه کنند.
 
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه ایشان تأکید کردند که برخی شورای نگهبان را مورد هجمه و حمله خود قرار می دهند و با این سخنان درواقع می خواهند راه را برای خیانت دشمن فراهم کنند اظهار داشت: رهبر انقلاب با اشاره به حرفهای بی منطقی که در باب انتخابات درباره وزارت کشور و شورای نگهبان زده می شود تأکید کردند: شورای نگهبان چشم بینای نظام در انتخابات است و در همه دنیا، چنین نهادی با اسم ها و عناوین متفاوت وجود دارد و نظارت شورای نگهبان در انتخابات، استصوابی و مؤثر است و این نظارت بخشی از همان حق الناس است و باید آن را رعایت و حفظ کرد.
 
وی ادامه داد: معظم له هوشیاری و توجه ملت به برخی اقدامات که بر خلاف نظام است را هشدار دادند و با بیان اینکه نباید اجازه نفوذ و بازگشت امریکا را داد، افزودند: برخی صهیونیستها گفته اند با توجه به نتایج مذاکرات هسته ای، 25 سال از دغدغه ایران آسوده شده ایم اما ما به آنها می گوییم شما 25 سال آینده را، اصولاً نخواهید دید و به فضل الهی، چیزی به نام رژیم صهیونیستی در منطقه وجود نخواهد داشت.
 
امام جمعه دهلران خواستار رسیدگی به تعرفه های بالای برق در شهرستان دهلران شد و گفت: باتوجه به گرمای بالای منطقه و استفاده بیشتر مردم از برق، از مسئولان محترم استانی و کشوری خواستار رسیدگی به این مشکل مهم هستیم.
 
وی گفت: در آستانه اربعین حسینی(ع) هستیم، اما مسئولان متأسفانه به وعده و وعیدهای خود درخصوص ارائه خدمات و زیرساخت های شهرستان دهلران جهت پذیرایی از زائرین فعلا عمل نکرده اند.
 
وی ادامه داد: باتوجه به نزدیکی شهرستان دهلران جهت عتبات عالیات و حجم بالای ترددها و ترافیک ها در اربعین، خواستار پیگیری موضوعات بازارچه مرزی، جاده های مواصلاتی و دیگر خدمات زائرین در دهلران هستیم و از مسئولان انتظار داریم این موضوعات را در دستور کار خود قرار دهند.
 
حجت الاسلام موسوی به بازگشایی مدارس در آینده نزدیک اشاره و افزود: توجه والدین محترم و دانش آموزان را به موضوع تعلیم و تربیت معطوف می نماییم و از مسئولان استانی نیز خواستاریم درخصوص توجه به بودجه های آموزش و پرورش شهرستان و مناطق تابعه و همچنین زیرساخت های آموزش و پرورش شهرستان دهلران توجه ویژه ای داشته باشند.
 
وی درپایان از تلاش همه مسئولانی که درجهت موضوع گازرسانی به شهرستان دهلران زحمت کشیده اند تشکر نمود.