ع. کرمی دوشنبه 30 شهریور 1394 04:32 ق.ظ نظرات ()
خطبه های نماز جمعه ی دهلران
امام جمعه دهلران گفت: برجام، در مجلس شورای اسلامی جایگاه قانونی پیدا می کند و نباید عده ای به اعضاء محترم کمسیون برجام مجلس که منتخب نمایندگان هستند ایراد وارد کنند.
 
 حجت الاسلام سیّدمحسن موسوی خطیب جمعه شهرستان دهلران، ظهر امروز در خطبه های نمازجمعه این شهرستان با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی و تسلیت شهادت امام محمد باقر(ع)، به روز عرفه اشاره و اظهار کرد: براساس روایات فراوان، روز عرفه از لحاظ معنوی یکی از روزهای بسیار مهم و سرنوشت ساز برای انسان است و خداوند متعال در این روز برکات و الطاف فراوانی قرار داده است.
 
وی افزود: عرفه یکی از بهترین فرصت ها برای دعا و راز و نیاز با خداوند متعال است که برای شب و روز عرفه دعاهای مختلفی وارده شده که نباید از دعا کردن در روز عرفه غفلت کرد.
 
حجت الاسلام موسوی رحلت عالم مجاهد مرحوم آیت الله حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی را تسلیت و خاطرنشان کرد: این عالم ربانی از یاران حضرت امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب مدظله‌العالی بود که در راه تبلیغ اسلام و انقلاب به وظیفه خود عمل کرد و در سنگر‌های مختلف نیز منشاء برکات بود.
 
وی با اشاره به سخنان مهم و روشن مقام معظم رهبری در جمع فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بیان داشت: همه باید مواظب توطئه ها و نفوذ استکبار در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی باشند زیرا آمریکا اهل فریب و نیرنگ است.
 
خطیب جمعه دهلران ادامه داد: همانگونه که معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) و رهبری فرزانه انقلاب فرمودند، شعار مرگ بر آمریکا باید در همه مکان ها طنین انداز شود زیرا شعار مرگ بر آمریکا ریشه در مبانی اعتقادی دین مبین اسلام دارد.
 
وی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره همه شهدا و جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت: فرهنگ ایثار و شهادت درس بزرگ دوران دفاع مقدس است و امروز امنیت ، قدرت و اقتدار کشور مدیون رشادت های رزمندگان اسلام است.
 
حجت الاسلام موسوی به6 ذی‌الحجه سالروز شهادت زائران خانه خدا به دستور آمریکا و آل‌سعود در سال 66 اشاره و اظهار داشت: آن اتفاق یک حادثه تلخ در ایام حج بود و بعد از آن نیز حوادث دیگری در حج اتفاق افتاد که نشان از بی‌تدبیری حکام عربستان بود.
 
وی افزود:حوادث متعددی در سال های اخیر در مکه اتفاق افتاده، نشان می‌دهد آل‌سعود نمی‌تواند تدبیر لازم را برای امنیت و سلامت حجاج به کار بگیرد.
 
وی یادآور شد: حادثه هفته گذشته در مکه نیز نمونه دیگری از بی‌تدبیری بود که نشان داد حکام عربستان در مکه و مدینه قدرت اداره مکه را ندارند و باید در مقابل حفظ جان زائران تلاش بیشتری از طرف جامعه اسلامی صورت گیرد.
 
امام جمعه دهلران در بخش دیگری از سخنانش به موضوع برجام اشاره و با تاکید بر اینکه مراحل قانونی اصل برجام باید طی شود، اظهار داشت: بایستی مراحل قانونی برجام در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گیرد زیرا مقام معظم رهبری هم تعبیرشان این بود که مصلحت نیست مجلس شورای اسلامی در موضوع برجام کنار بگذاریم.
 
وی اضافه کرد: در اصل 77 و 125 قانون اساسی آمده است که قطعنامه‌ها، مقاوله‌نامه‌ها، قراردادها، موافقتنامه‌های بین‌المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد، و لازم است این توافق در مجلس مطرح شود تا جایگاه قانونی پیدا کند.
 
حجت الاسلام موسوی به برخی اظهار نظرها درخصوص موضوع برجام و اعضاء کمسیون برجام مجلس هم اشاره و تصریح کرد: اعضای کمیسیون برجام که وظیفه بررسی این موضوع را بر عهده دارند از طرف همه نمایندگان محترم مجلس که نماینده گان مردم هستند، برای کار کارشناسانه ای انتخاب شده اند و نباید عده ای به آنها ایراد وارد کنند.
 
وی به مشکلات بیمارستان دهلران و اعزام بیماران به شهرستان های همجوار نیز اشاره نمود و گفت: نبود پزشک متخصص و همچنین امکانات درمانی یکی از مهمترین مشکلات روزمره مردم است که باید با دعوت از استاندارمحترم ایلام، این مشکلات توسط یک تیم ویژه ای بررسی شود.
 
امام جمعه دهلران افزود: کارکنان محترم بیمارستان تمام تلاش و توان خود را بکار می برند، اما این نبود متخصص و امکانات است که باید برای جراحی و یک بخیه زدن ساده به استان ها و شهرهای همجوار اعزام شد.
 
وی ادامه داد: باتوجه به مکاتبات و پیگیری موضوعات درمانی از طریق وزیر محترم بهداشت و درمان، روز گذشته تماس هایی از دفتر وزیر محترم برقرار شد که حاکی از پیگیری مشکلات شهرستان مرزی دهلران از طریق وزیر محترم و معاونت درمان وزارت بهداشت است که امیدواریم هرچه سریع تر عملیاتی شود.
 
وی به مشکل کمبود آب در برخی از مناطق روستایی دشت عباس هم اشاره و بیان داشت: باتوجه به حضور برخی از مردم این روستاها به شهرستان جهت رفع مشکل کمبود آب آشامیدنی، پیگیری هایی از طریق مسئولان انجام شده است و ما انتظار داریم هرچه سریع تر دراین خصوص پیگیری و تسریع صورت گیرد.
 
حجت الاسلام موسوی به فرارسیدن عید قربان و قربانی کردن دراین روز اشاره نمود و گفت: یکی از اعمال این عید بزرگ که سنت مؤکد نیز می باشد قربانی کردن است که برای حجاج واجب بوده ولی همه ملت مسلمان بسته به استطاعت مالی خویش می توانند قربانی کنند.
 
وی درپایان با اشاره به بازگشایی مدارس و جشن عاطفه ها، از تلاش های همه دانش آموزان و فرهنگیان تشکر نمود و بیان داشت: شروع سال تحصیلی باید همراه با شور و نشاط باشد واین شادی در مدارس باید همراه با حاکمیت فضای معنوی برای دانش آموزان باشد.